CHP’deki kriz Yunan basınında: İmamoğlu’nu yaktı

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği ifade edilen para sayma görüntüleri, Türkiye gündemine bomba gibi düştü. CHP, paranın il başkanlığı binasının satın alınmasıyla ilgili olduğunu belirtti.

Söz konusu görüntüler, Yunanistan’da da yankı uyandırdı. Para sayma anlarının, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “yaktığı” belirtildi.

Yunanistan’ın en çok okunan gazetelerinden Kathimerini, İBB Başkanı İmamoğlu’nun paranın kötü amaçlarla kullanıldığı yönündeki iddiaları yalanladığını, videonun seçimlerden önce kendisini devirmeye çalışan muhaliflerin bir girişimi olarak ortaya çıktığını söylediğini aktardı.

CHP’nin rüşvet suçlamalarını reddettiği kaydedilen haberde, Türk savcıların 15 milyon TL tutarındaki paralarla ilgili görüntüleri incelediği, paranın kaynağını bulunmaya çalıştığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Seçim, kirli bir hal almaya başladı. 31 Mart’ta milletimiz planların hesabını soracaktır.” şeklindeki açıklamasına da yer verilen haberde, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un, savcıların paranın kaynağını bulmayı hedeflediğini söylediği bildirildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x